O nás

„Všetko, čo naozaj potrebujem vedieť o tom, ako žiť, čo robiť a ako vôbec byť, som sa naučil v materskej škôlke." ( Robert Fulghum)

Tento citát správne vyjadruje, akú dôležitú úlohu v živote človeka hrá správne predprimárne vzdelávanie a výchova. My  si to dobre uvedomujeme. Za obdobie prevádzky našej materskej školy sme vybudovali skvele fungujúce, zábavné a skúsenými učiteľkami a zamestnancami riadené prostredie, v ktorom sa bude každé dieťa, už po krátkej chvíli, cítiť skvele a uvoľnene. Každý deň sa odohráva podľa rovnakého harmonogramu, ktorý je rozpracovaný v školskom vzdelávacom programe „Hráme sa a spoznávame svet“. Napriek tomu môžeme zaručiť, že každá chvíľa strávená v našej materskej škole bude pre Vaše dieťa jedinečná. Aktívny pohyb, odpočinok, učenie aj hranie. To všetko stále dookola a predsa zakaždým inak.

Naša materská škola je so svojim zameraním orientovaná k otvorenému vyučovaniu a jej pedagogická orientácia je v zmysle metodiky Krok za krokom.

To v praxi znamená:

že kladieme dôraz na individuálny prístup ku každému dieťaťu,

že vedieme deti k samostatnému rozhodovaniu, pričom dieťa sa slobodne a samostatne

má právo rozhodnúť, ale súčasne za svoje rozhodnutie zodpovedá,

že naša výchovno – vzdelávacia činnosť sa realizuje v centrách aktivít,

a že kladieme veľký dôraz na účasť rodiny.

Naša materská škola je rodičovskou verejnosťou charakterizovaná ako materská škola rodinného typu.

Spolupracujeme s Obecným úradom Štítnik, ktorý nám vo všetkom pomáha, Obecnou  knižnicou, Políciou, Základnou školou v Štítniku, Klubom dôchodcov a Poľovníckym združením.

Našimi sponzormi sú SHP Slavošovce, Notes Betliar, Essity Gemerská Hôrka.

Najväčším ocenením nám je spokojnosť detí a slová pochvaly a uznania od rodičov.

Naša materská škola je trojtriedna .

Poskytujeme celodennú výchovno –vzdelávaciu starostlivosť deťom vo veku od 2 do 6 rokov a deťom s pokračovaním plnenia povinného predprimárneho vzdelávania .

Materská škola je umiestnená  účelovej budove , ktorá patrí Obci Štítnik.

Prízemie nášho predškolského zariadenia tvorí vstupná hala, chodba, tri triedy so spálňami  a sociálnymi zariadeniami,  sklad pomôcok a kancelária riaditeľky školy. V podzemí je výdajňa jedla a jedáleň pre deti, miestnosť pre upratovačku so skladom čistiacich prostriedkov, sprcha a dve sociálne zariadenia.

Prevádzka Materskej školy v Štítniku je od 6: 30  do 16: 10 hod.

V tomto školskom roku 2023/2024 je zaradených v materskej škole 59  detí, z toho 35 detí zo Štítnika,  7 detí z Gočaltova, 5 detí z Rozložnej, 2 deti z Koceľoviec, 1 dieťa z Roštára , 1 dieťa z Rudnej , 1 dieťa z Ochtinej,  2 deti z Rožňavy,  1 dieťa zo Slavošoviec, 1 dieťa z Dobšinej, 1 dieťa z Brdárky, 1 dieťa z Vidovej a 1 dieťa z Hankovej

Deti sú rozdelené do tried podľa vekového zloženia nasledovne :

Trieda Žabky    :   2 - 3  ročné deti  - 14 detí

Trieda Lienky    :   4  ročné deti  -21 detí

Trieda Včielky   :   5 - 6 ročné deti - 24 detí

Rozdelenie pedagogických zamestnankýň v triedach

Žabky    2 - 3 r .deti

Gabriela Jánošová Mihóková,  triedna  učiteľka